Putovní vodácký tábor... je již minulostí

Putovní vodácký tábor

Volej, šprajc, bort, koňadra, háček, kontra, traverz, šlajsna, cvakanec, porcelán... Že vám to něco říká? Nebo snad nevíte, která bije? Ve čtvrtém ročníku vodáckého puťáku se vypravíme na vodáckou klasiku - Vltavu. Na vaše malé řekoplavce čeká nejedno dobrodružství. Nejen že se naučí vodáckému slangu, ale naučí se i řídit loď, ochočí si háčka, sjedou šlajsnu, zkrotí peřeje, vyhlásí válku komárům, udělají si večeři na ohni, naučí se vodáckou hymnu, získají respekt z vody, projdou křestem a někteří se možná i cvaknou, což k tomu taky patří.

Jsme Kormidlo. Milujeme vodu, milujeme řeky. Řeka je jako život sám. Když už si myslíte, že jste ho prokoukli, zase vás něčím překvapí. Poznávat její měnící se tok, naučit se jí naslouchat, číst z ní, plynout s ní, usínat s jejím dovolením na jejím břehu... To jsou jen střípky z nádher, které putování po řece přináší. To vše navíc sdílejte s kamarády a výsledkem jsou vzpomínky, které neblednou.

 

Termín: 30. 6. - 3. 7. 2020
Doporučený věk: od 10 let
Cena: 2888 Kč (sleva 111 Kč za každého ubytovaného ve vlastním stanu)
Místo konání: Vltava
Kapacita: 16 dětí

 
Přihláška
Máme plno. Přihlásit se můžete jako náhradníci.
 

Pro koho je tábor určen

Nebudeme Vám nic nalhávat. Tohle je tábor pro nebojácné korzáry. Nalakované nehty a fén budou muset zůstat doma. Na vodě je totiž normální, že se člověk občas namočí, umaže, spadne do bahna, otluče se o kameny či popálí o kopřivy a že večer nemusí být k dispozici sprcha.

 

Děti však budou poučeny a vedeny k bezpečnému chování na vodě i mimo ní.

 

Povinným předpokladem je, že váš malý táborník je dobrým plavcem a to i přesto, že bude mít na kánoi povinně vestu.

 

Dopravními prostředky nám budou plastové dvoumístné kánoe.

 

Tábor je vhodný i pro děti bez vodáckých zkušeností.

 

Program

Celotáborová hra i oddílový program budou připraveny tak, aby zábavnou formou doplňovaly získávání vodáckých zkušeností, zásad bezpečnosti na řece, aby podpořily kolektivního ducha v týmech a zároveň vedly k samostatnosti. Dopřejeme dětem spousty legrace, pořádnou porci přírody a vody, táborničení a nezapomenutelných letních zážitků s kamarády.

 

Program nepočítá s případy, kdy nebude možné na řece plout (povodňové stavy, nízký stav vody, dlouhotrvající deště). V takovém případě si vyhrazujeme právo tábor zrušit. Vrácena Vám bude poměrná částka za zrušené dny tábora.

 

Kde složíme hlavu

Tam, kde složíme stan 🙂 Na putování je krásné, že nikdy přesně nevíte, kam doputujete. Proto i přesné lokality nocování budou známé až na konci každého dne. Vše záleží na výkonnosti skupiny jako celku, na počasí a na vodním stavu.

 

Základní trasa je však jistá. Pojedeme Vltavu z Vyššího Brodu a pokusíme se doplout až do Zlaté Koruny. Na řeku se vydáme opět vlakem - pojedeme z Mnichovic a z Prahy, hl. n.

 

Start tábora bude v kempu ve Vyšším Brodě, kde je relativně klidná voda nabízející se k úvodnímu zaškolení. A pak už uvidíme, kam až nás pádla dovezou. Při ideální rychlosti 15 říčních km za den budeme končit naši plavbu ve Zlaté Koruně.

 

Vždy budeme tábořit na legálním místě, kde jsou k dispozici základní hygienická zázemí (WC, tekoucí pitná voda). Součástí tábora bude doprovodné vozidlo - dodávka, která bude vodákům přepravovat vše potřebné do cílového místa v daný den, aby mohli plout tzv. na lehko. Pokud počasí dovolí, tak každý den bude táborový oheň. Každý večer budeme rodiče v soukromé skupině na facebooku zásobovat fotkami a informovat o místě, kde zrovna táboříme.

 

Co naše žaludky?

Samozřejmostí je zajištění jídla 5x denně a dostatečný pitný režim. Přes den, kdy se koná program na vodě a u vody, budeme baštit studené svačiny a teplé jídlo si dáme až večer.

 

Děti se u nás zapojují do zajištění chodu tábora, k čemuž patří i to, že podle svých možností pomáhají s přípravou jídla a úklidem po něm.

 

Kdo jsou ti vedoucí?

Na děti se těší parta čtyř zkušených vodáků a jedna obsluha doprovodného vozidla. Dospělák "šofér" tedy není přes den s dětmi, ale až večer. Všichni vodáčtí vedoucí jsou proškolení a zkušení vodáci. Admirál sám je zároveň zdravotníkem. 

 

Jak se na tábor dostaneme?

Podrobnosti cesty jsou ještě v přípravě a budete o nich včas informováni.
Už teď ale můžete počítat s tím, že děti nám můžete předat v úterý odpoledne po vysvědčení na nádraží v Mnichovicích nebo v Praze. V Mnichovicích bude navíc přistavená dodávka, do které tak bude možné uložit těžkou bagáž a táborník ji tak nebude muset táhnout vlakem.

Tábor končí v pátek odpoledne. Pro táborníky si můžete přijet až k řece (v pondělí po víkendu je státní svátek, takže tip na prodloužený víkend na jihu Čech) nebo vám je přivezeme zase vlakem do Mnichovic či do Prahy.

Vezměte prosím na vědomí, že, jelikož každý cestuje odjinud, není doprava na tábor v ceně. Nicméně organizujeme nákup hromadné jízdenky.

 

Cena zahrnuje: Ubytování, program, instruktáž vodáctví, práci vedoucích, stravu 5x denně, pitný režim, zdravotnický dohled, zapůjčení vodáckého vybavení, přepravu bagáže

 

Poznámka k ceně
Náš spolek nedisponuje stany pro účastníky tábora. Je tedy nutné, aby si děti vzaly stany svoje. A protože chápeme, že je to určité břímě navíc, nabízíme slevu, pokud táborník ubytuje ve svém stanu někoho dalšího. Sleva je 111 Kč za každého ubytovaného. Platí samozřejmě do naplnění kapacity. Vezměte prosím na vědomí i skutečnost, že vodáci se musí do stanu vejít i s bagáží. Pokud má tedy Váš stan deklarovanou kapacitu 4 lidi, je včetně bagáže spíše pro tři ne-li pro dva.

 

Doporučená literatura: Proč bychom se netopili aneb vodácký průvodce pro Ofélii od Zdeňka Šmída

 

Podporujeme:

Voda nebo alkohol