Kormidlácký kroužek

Kroužek přírody a dobrých duší

Už od roku 2014 děláme pro Mnichovické i jiné děti tábory a už od roku 2016 se scházíme s našimi táborníky i po letních prázdninách, jezdíme spolu na víkendovky, tzv. Kormidlovky, pořádáme společně drakiádu, den otevřeného tábořiště, dětský den… Avšak stále nám to není dost 🙂 Nastal čas na pravidelný týdenní kroužek.

Čeho chceme dosáhnout?

Posláním kroužku není nic menšího než pozitivně ovlivňovat společnost skrze rozvoj dětí postavený na třech pilířích, na které se chceme zaměřit. Zní to vznosně, pojďme si to trochu rozepsat.

  1. Posilování vztahu k přírodě. Velká část běžně nabízených volnočasových aktivit dětí se odehrává tzv. „indoor“. Náš kroužek má poukázat na možnost smysluplného trávení času venku v jakémkoli počasí. Tím rozšířit obzory dětí a rovněž posílit obranyschopnost jejich zdraví a schopnost se v přírodě pohybovat. Rovněž tím děti získají vztah k přírodě, jak se k ní chovat ohleduplně a jak ji využít bez drancování.
  2. Podpora spolupráce dětí v týmu. Soutěživost je zábavná a přináší cenné zkušenosti. Ale necháváme si ji na letní tábory pro větší množství dětí. V komorním prostředí kroužku bude program volen tak, aby převážně podporoval kooperativní činnost, která je pro život efektivnější než činnost kompetitivní. S tím souvisí i třetí pilíř.
  3. Rozvoj demokratického smyšlení. Vedoucí jsou plně proškoleni v cílech a metodikách kroužku, avšak jeho přesnou náplň tvoří vedoucí společně s dětmi s využitím demokratických principů. Děti se tak dobře naučí fungování demokracie, ohledu k menšinám (ale i k většinám) a kritické argumentaci.

Praktické informace

Kroužek probíhá každou nesváteční a neprázdninovou středu od 15:00 do 18:00 v Mnichovicích.

Účastnický poplatek je 150 Kč za jedno setkání. Přijímáme pouze bezhotovostní platby na účet Kormidla a prosíme zaplatit pokud možno dopředu, děkujeme za pochopení. Předplatit si můžete kolik setkání chcete. Pokud chcete kroužek jen vyzkoušet, můžete na jedno setkání přijít bez placení. Pokyny k platbě najdete v přihlášce.

Kroužek končí v 18:00 na Jidaškách. Případnou změnu Vám oznámíme předem prostřednictvím SMS.

Budeme venku téměř za každého počasí, proto děti vhodně (raději víc, než méně) oblékněte. Pláštěnku s sebou, nepromokavé boty jsou základ. Přibalte dětem ráno svačinu navíc, ať jim zbyde i na kroužek. Na čerstvém vzduchu totiž chutná dvojnásob 😉 Lahev s pitím se také bude hodit. Na svačinu a pití se hodí malý lehký batůžek.

Pro snadnější komunikaci jsem na Facebooku zřídili skupinu. Uvítáme, pokud s vámi budeme moci komunikovat skrze ní. Pokud byste trvali na komunikaci e-mailem, podřídíme se 🙂 Odkaz na skupinu je https://www.facebook.com/groups/362140711331615/. Do přihlášky nám uveďte pod jakým jménem se na Facebooku vyskytujete, abychom do skupiny nevzali každé individuum, co o ní omylem či "omylem" zakopne.

Děti budou přírodou i programem provázet skvělé vedoucí Hanka Kožár Rohovská, Maruška Klusáčková a Veronika Olejníková.

Kontaktní HOTLINE telefon v průběhu setkání i jindy je 777 989 956.

Termín: každý nesváteční čtvrtek od 15:00, začínáme v říjnu
Doporučený věk: 5 - 13 let
Cena: 150 Kč za jedno setkání
Místo konání: Lesní klub Malala v Jidaškách
Kapacita: 10 dětí

 
Přihláška