Putovní turisťák - zrušeno

Pěší turistický putovní tábor

Svoláváme všechny poutníky, výletníky, turisty, táborníky, čundráky a dobrodruhy. Právě se otevírá první ročník nové a jedinečné táborové akce, kterou si nemůžete nechat ujít – turistický putovní tábor. Na vlastní podrážky poznáme pěkný kousek překrásného Českého Ráje. Nebudeme ale jen pochodovat. Čeká nás pořádná dávka rozmanitých her a hříček, táboráky, vaření na ohni, spaní ve stanu, koupačky, noční průzkum, kešky, psaní do kroniky i naše oblíbené tradiční kormidlácké divadelní večerníčky.

 

Termín: 7. 8. - 11. 8. 2023
Doporučený věk: od 9 let
Cena: 3555 Kč
Místo konání: Český ráj
Kapacita: 16 dětí, akce se koná při účasti aspoň 10 čundráků

 

Z technických důvodů zrušeno.
 

Jak to celé proběhne?

V pondělí se sejdeme v 7:30 až 8:00 v Mnichovicích na vlakovém nádraží, odkud vyrazíme směr Malá Skála. Velká zavazadla a stany naložíme do doprovodného vozidla. Během puťáku vystřídáme 2 kempy, v každém strávíme 2 noci. V pátek se vrátíme vlakem opět do Mnichovic, rozloučíme se v 17:40 na parkovišti u vlakového nádraží.

 

Pro koho je tábor určen?

Putovat budeme „na lehko“, jen s batohem naplněným na jeden den. Takže není potřeba být statný svalovec. Stačí mít rád pohyb. Některý den ujdeme méně, jiný více. Delší trasa může mít cca 15 km.

 

Co naše žaludky?

Samozřejmostí je zajištění jídla 5x denně a dostatečný pitný režim. Přes den, kdy se koná program v terénu, budeme baštit studené svačiny. Teplé jídlo máme k snídani a večeři.
Děti se u nás zapojují do zajištění chodu tábora, k čemuž patří i to, že podle svých možností pomáhají s přípravou jídla a úklidem po něm.

 

Co stany?

Náš spolek disponuje jen několika stany pro účastníky tábora. Je tedy nutné, aby si alespoň některé děti vzaly stany svoje. Kdo vezme jaký stan a kdo bude s kým bydlet, koordinujeme před akcí telefonicky se všemi rodiči.
Vezměte prosím na vědomí i skutečnost, že čundráci se musí do stanu vejít i s bagáží. Pokud má tedy Váš stan deklarovanou kapacitu 4 lidi, je včetně bagáže spíše pro tři ne-li pro dva.

 

Kdo jsou ti vedoucí?

Na děti se těší parta čtyř zkušených poutníků, kteří se budou střídat i jako obsluha doprovodného vozidla. Samozřejmostí je přítomnost certifikovaného zdravotníka.

 

Cena zahrnuje: Ubytování, dopravu, program, práci vedoucích, stravu 5x denně, pitný režim, zdravotnický dohled, vstupné, přepravu bagáže.