Cesta do minulosti

Letní stanový tábor

Vážení dobrodruzi, zveme vás na nebezpečné dobrodružné putování proti toku času. Na výpravu do dob, kdy neexistovaly telefony, kalendář ani propiska. Do časů bez zubních kartáčků, mýdla a toaletního papíru. Doputujeme na úsvit lidské civilizace… A nebo ještě dál?

 

  • Dvanáctičlenné kmeny táborníků si ve velké celotáborové hře užijí kopec legrace i horu poznávání, zkoumání a sportování.
  • Okolní lesy nabízí prostor pro neobvyklé hry. Čtrnáctidenní táborníci se do nich vypraví i na dvoudenní puťák s přenocováním.
  • Všechny dobrodruhy a objevitele čeká noční hra, při které nám jde hlavně o prožitek lesa v noci a radost z vlastní odvahy. V žádném případě nestrašíme, nelekáme.
  • Společnými silami se podílíme na péči o tábořiště, pomoci s přípravou jídla, psaní kroniky a táborový večerníček. Hýčkáme si tradiční tábornický charakter našeho tábora a sílu spolupráce.

 

Termín: 16. 7. - 29. 7. 2023 (dvoutýdenní turnus)
16. 7. - 22. 7. 2023 (1. týdenní turnus)
23. 7. - 29. 7. 2023 (2. týdenní turnus)
Doporučený věk: od 6 do 13 let
Cena: 4444 Kč za jeden týden
6999 Kč za dva týdny
Místo konání: Stříbrná Skalice
Kapacita: 72 dětí
Aktuální stav volných míst (aktualizujeme ručně):
Dvoutýdenní turnus: Máme plno. Přihlásit se můžete jako náhradníci.
1. týdenní turnus: Máme plno. Přihlásit se můžete jako náhradníci.
2. týdenní turnus: Máme plno. Přihlásit se můžete jako náhradníci.

Kde složíme hlavu

Zázemí tábořiště tvoří zděná budova s kuchyní, jídelnou/klubovnou a krbovými kamny, dále skautská umývárna s teplou sprchou. Tábor bez kadibudek, to by nebylo ono, takže ani u nás nechybí 😉 i když tyto jsou podle nás nadstandardní. Všichni týdenní i čtrnáctidenní táborníci jsou ubytováni ve dvoulůžkových stanech s podsadou. Lesní tábořiště se nachází kousek od Stříbrné Skalice (mapa zde) na pozemku č. 591.

Co naše žaludky?

V plně vybavené kuchyni bude šéfkuchař čarovat pětkrát denně. A když by někoho přepadl „noční hlad“, naservírujeme mu druhou večeři. Jíme vždy společně, v čase k tomu určeném v Režimu dne. Aktuální jídelníček i Režim dne mají děti stále vyvěšený na táborové nástěnce.
Děti se u nás zapojují do zajištění chodu tábora, k čemuž patří i to, že podle svých možností pomáhají kuchaři a umývají po sobě nádobí.
Samozřejmostí je zajištění pití po celý den. Vždy servírujeme pitnou vodu a podle počasí střídáme čaj a vodu se sirupem.

Kdo jsou ti vedoucí?

Na děti se těší parta zkušených profíků i odrostlých táborníků. Hlavní vedoucí má elánu na rozdávání a zároveň přirozenou autoritu, zdravotník už vyndal stovky klíšťat (letos se nám to určitě vyhne 😉 ) a vedoucí jsou dospělí s duší věčného dítěte. Asistenti jsou hudebníci, sportovci a dříči celým tělem i duší 🙂

Jak se na tábor dostaneme?

Pěšky 🙂 Tedy, nejprve individuálně sem (parkování na louce), kde si táborníky i jejich zavazadla převezmou vedoucí. Pak už jen pusu, zamávat a jde se.