Stanový tábor Časostroj profesora Píďalky... je již minulostí

Dvoutýdenní letní stanový tábor - možnost jet na jeden nebo dva týdny

Vážení rodiče, milé děti,
na táboře ve Stříbrné Skalici už jsem se setkali s Phileasem Foggem, studovali na Universitě Těla a zlomili Alvarezovo prokletí. Čtvrtý ročník stanových táborů bude hostit výjimečného vědce, osobitého kvantového fyzika, matematika, chemika, historika a cestovatele v jedné osobě, prof. Teodora Cecila Píďalku. Tento věhlasný a mezinárodně uznávaný génius proslul po celém světě svým převratným, doslova revolučním vynálezem. Jako jedinému v historii lidstva se mu podařilo sestrojit a úspěšně provozovat STROJ ČASU. Jsme velmi poctěni, že takováto osobnost zavítá právě na náš tábor. Naštěstí je pan profesor prastrýcem jednoho z našich kormidláckých členů. Věříme, že společně s panem Píďalkou okusíme jedinečnost jeho veleobjevu a zamíříme napříč časem a prostorem.
Rozlétneme se na vlastní kůži pocítit žár slunce dopadajícího na věhlasné faraony, na vlastní oči spatřit bájného Golema, na vlastní nohy zažít stěhování národů. Snad nám pan profesor dopřeje cestovat za indiány, prožít rytířské tažení, ochutnat pečeného mamuta. Je toho mnoho, co bychom rádi zažili a přitom čas je omezený. Pusťte s námi svého dobrodruha ne jeden nebo dva týdny úžasného cestování časem. Taková příležitost se může naskytnout jen jednou za život 🙂

Celotáborovku jsme nachystali tak, aby byla překvapivá, zábavná, poučná, akční i tajuplná, ať už pojede váš táborník na jeden či dva týdny. Čeká nás pořádně nadupaný program plný dobrodružných her, výprav do lesa, nových kamarádů, večerů při ohni, nocování pod širákem…
U nás se váš táborník neztratí v davu. S kapacitou 48 dětí zaručujeme maximální osobní přístup, bezpečí i zábavu.
Pro zájemce pořádáme v červnu akci Den otevřeného tábořiště.

Termín: 14. - 28. 7. 2019 (týdenní varianty jsou od neděle do neděle)
Doporučený věk: od 5 do 13 let
Cena: 3444 Kč na jeden týden, 5888 Kč na dva týdny, sleva za doporučení a za sourozence (více info v přihlášce)
Místo konání: Stříbrná Skalice
Kapacita: 48 dětí (30 míst/14 dní/stany, 10 míst/1 týden/stany, 8 míst/1 týden/budova)
Aktuální stav volných míst:
1. týden do stanu: máme plno, můžete se přihlásit jako náhradníci
2. týden do stanu: máme plno, můžete se přihlásit jako náhradníci
1. týden do budovy: Máme 1 volné místo
2. týden do budovy: máme plno, můžete se přihlásit jako náhradníci
Oba týdny do stanu: máme plno, můžete se přihlásit jako náhradníci

Kde složíme hlavu

Zázemí tábořiště tvoří zděná budova s kuchyní, jídelnou/klubovnou a krbovými kamny, dále skautská umývárna s teplou sprchou. Tábor bez kadibudek, to by nebylo ono, takže ani u nás nechybí 😉 i když tyto jsou podle nás nadstandartní. Táborníci jsou ubytováni ve dvoulůžkových stanech s podsadou. Jeden z týdenních oddílů bude ubytován ve zděné budově ve společném pokoji (je nutný souhlas rodičů s ubytováním dětí opačného pohlaví).
Lesní tábořiště se nachází kousek od Stříbrné Skalice (mapa zde) na pozemku č. 591.

Co naše žaludky?

V plně vybavené kuchyni bude šéfkuchař čarovat pětkrát denně, abychom byli na to velké cestování dostatečně silní. A když by někoho přepadl „noční hlad“, naservírujeme mu druhou večeři. Slovo „hlad“ vlastně na táborech vůbec neznáme. Jíme vždy společně, u stolů, v čase k tomu určeném v Režimu dne. Aktuální jídelníček i Režim dne mají děti stále vyvěšený na táborové nástěnce.
Děti se u nás zapojují do zajištění chodu tábora, k čemuž patří i to, že podle svých možností pomáhají kuchaři a umývají po sobě nádobí.
Samozřejmostí je zajištění pití po celý den. Vždy servírujeme pitnou vodu a podle počasí střídáme čaj a vodu se sirupem.

Kdo jsou ti vedoucí?

Na děti se těší parta zkušených profíků i odrostlých táborníků. Hlavní vedoucí má elánu na rozdávání a zároveň přirozenou autoritu, zdravotník už vyndal stovky klíšťat (letos se nám to určitě vyhne 😉 ) a vedoucí jsou dospělí s duší věčného dítěte. Asistenti jsou hudebníci, sportovci a dříči celým tělem i duší 🙂

Jak se na tábor dostaneme?

Pěšky 🙂 Tedy, nejprve individuálně sem (parkování na louce), kde si táborníky i jejich zavazadla převezmou vedoucí. Pak už jen pusu, zamávat a jde se.