Hra o přežití... je již minulostí

Letní stanový tábor

Naše zbrusu nová celotáborová hra bude letos tak trošku jiné kafe. Vlastně to bude něco víc než jen celotáborová hra 😉

 

Vážení a milí dobrodruzi, vítejte v soutěžní show TV Kormidlo, která nese název Hra o přežití. Soutěžící budou vysazeni v divočině a rozděleni do kmenů. Jejich úkolem bude přežít mimo civilizaci 14 (resp. 7) dní, obstarat si jídlo, udržet oheň, poznat a použít léčivé byliny… V úkolech otestují své síly fyzické i duševní, týmovou spolupráci, paměť, představivost, zručnost, orientaci v prostoru i čase. Kromě nelehkých disciplín si užijí i spoustu společné zábavy u ohně, v lese, na výpravě, při spaní pod širákem. Vítězem bude každý, kdo přežije, každý, kdo se něco nového naučí.

 

A jako v každé správné show, i ve Hře o přežití soutěžíme o odměnu. Kromě tradičního diplomu a dortu bude letos odměna i finanční. Částku, kterou táborníci vyhrají, věnují osobně na konci tábora skutečné organizaci, kterou společně s Vámi vybereme v průběhu jara.

 

Tohle není žádná fikce. Hlavním sponzorem naší celotáborové hry se společenským přesahem je firma Alternetivo, která vysoutěženou částku proplatí. Tedy čím více se táborníci budou snažit, tím více přispějí. Navíc každé umístění ve hře se počítá, i poslední tým svou snahou přispěje na dobrou věc.

 

Dárcem se můžete stát i vy - otevřeli jsme transparentní účet 2301964769/2010, na který může kdokoli poslat jakýkoli příspěvek, který přičteme k výslednému daru. Jeho průběžný stav můžete sledovat zde. V dubnu vás anketou vyzveme k výběru podporované organizace (z předvybrané skupiny, ale víte-li o někom, kdo potřebuje finančně podpořit, neváhejte a napište nám o něm). Potvrzení o daru pro daňové účely rádi vystavíme.

 

Rádi bychom tímto netradičním krokem nejen podpořili potřebné, ale hlavně umožnili dětem, podílet se na dobročinném konání.

 

Celotáborovku jsme nachystali tak, aby byla překvapivá, zábavná, poučná i akční. Naší specialitou je pořádně nadupaný program plný dobrodružných her, výprav do lesa, nových kamarádů, večerů při ohni… Kromě celotáborové hry táborníci zakouší týmovou atmosféru se svým oddílem při speciálním programu i podílením se na chodu tábora, přípravou večerníčku, pomáháním kuchaři, psaním kroniky.

 

U nás se váš táborník neztratí v davu. S kapacitou 50 dětí zaručujeme maximální osobní přístup, bezpečí i zábavu.

 

Pro zájemce pořádáme na jaře akci Den otevřeného tábořiště.

Termín: 18. 7. - 31. 7. 2021 (dvoutýdenní turnus)
1. 8. - 8. 8. 2021 (týdenní turnus)
Doporučený věk: od 6 do 14 let
Cena: 5999 Kč za turnus 18. - 31. 7. 2021
3555 Kč za turnus 1. - 8. 8. 2021
Místo konání: Stříbrná Skalice
Kapacita: 40 dětí
Aktuální stav volných míst (aktualizujeme ručně):
Dvoutýdenní turnus: všechny místa obsazena , můžete se přihlásit jako náhradníci
Týdenní turnus: Máme jedno volné místo do stanu ke klukovi 7 let.

Kde složíme hlavu

Zázemí tábořiště tvoří zděná budova s kuchyní, jídelnou/klubovnou a krbovými kamny, dále skautská umývárna s teplou sprchou. Tábor bez kadibudek, to by nebylo ono, takže ani u nás nechybí 😉 i když tyto jsou podle nás nadstandardní. Všichni týdenní i čtrnáctidenní táborníci jsou ubytováni ve dvoulůžkových stanech s podsadou. Lesní tábořiště se nachází kousek od Stříbrné Skalice (mapa zde) na pozemku č. 591.

Co naše žaludky?

V plně vybavené kuchyni bude šéfkuchař čarovat pětkrát denně. A když by někoho přepadl „noční hlad“, naservírujeme mu druhou večeři. Jíme vždy společně, v čase k tomu určeném v Režimu dne. Aktuální jídelníček i Režim dne mají děti stále vyvěšený na táborové nástěnce.
Děti se u nás zapojují do zajištění chodu tábora, k čemuž patří i to, že podle svých možností pomáhají kuchaři a umývají po sobě nádobí.
Samozřejmostí je zajištění pití po celý den. Vždy servírujeme pitnou vodu a podle počasí střídáme čaj a vodu se sirupem.

Kdo jsou ti vedoucí?

Na děti se těší parta zkušených profíků i odrostlých táborníků. Hlavní vedoucí má elánu na rozdávání a zároveň přirozenou autoritu, zdravotník už vyndal stovky klíšťat (letos se nám to určitě vyhne 😉 ) a vedoucí jsou dospělí s duší věčného dítěte. Asistenti jsou hudebníci, sportovci a dříči celým tělem i duší 🙂

Jak se na tábor dostaneme?

Pěšky 🙂 Tedy, nejprve individuálně sem (parkování na louce), kde si táborníky i jejich zavazadla převezmou vedoucí. Pak už jen pusu, zamávat a jde se.