Stanový tábor BANG!... je již minulostí

Dvoutýdenní letní stanový tábor - možnost jet na jeden nebo dva týdny

Vážení rodiče, milé děti,
na táboře ve Stříbrné Skalici už jsme se setkali s Phileasem Foggem, studovali na Universitě Těla, zlomili Alvarezovo prokletí, cestovali časem s prof. Píďalkou.

 

Nápadů pro celotáborové hry máme na několik let dopředu. Pro 5. ročník jsme z pomyslného šuplíku jako insipraci vytáhli dětmi oblíbenou karetní hru BANG!. Ti, kdo ji znají, si jistě užijí duely, hledání padouchů i využívání speciálních schopností. Táborníci, kteří tuto hru nikdy nehráli však nepřijdou zkrátka. Společně totiž prožijeme mnohá dobrodružství divokého západu, zavítáme do Casina a Saloonu, zkusíme pomoci Scheriffovi vyřešit bankovní loupež, vyzkoušíme si střelbu a lov, setkáme se s indiány a v neposlední řadě budeme hledat zlato.

 

Pusťte s námi svého dobrodruha do úžasného divočení v romantickém pojetí času kovbojů. Kdy jindy něco takového zažít, než letos v létě 🙂

 

Celotáborovku jsme nachystali tak, aby byla překvapivá, zábavná, poučná i akční. Naší specialitou je pořádně nadupaný program plný dobrodružných her, výprav do lesa, nových kamarádů, večerů při ohni… Kromě celotáborové hry táborníci zakouší týmovou atmosféru se svým oddílem při speciálním programu i podílením se na chodu tábora, přípravou večerníčku, pomáháním kuchaři, psaním kroniky.

U nás se váš táborník neztratí v davu. S kapacitou 52 dětí zaručujeme maximální osobní přístup, bezpečí i zábavu.

Pro zájemce pořádáme na jaře akci Den otevřeného tábořiště.

Termín: 19. 7. - 2. 8. 2020 (týdenní varianty jsou od neděle do neděle)
Doporučený věk: od 6 do 13 let
Cena: 3444 Kč na jeden týden, 5888 Kč na dva týdny, sleva za doporučení a za sourozence (více info v přihlášce)
Místo konání: Stříbrná Skalice
Kapacita: 52 dětí (32 míst/14 dní/stany, 10 míst/1 týden/stany, 10 míst/1 týden/budova)
Aktuální stav volných míst (aktualizujeme ručně):
Všechna místa obsazena.
Přihlásit se však můžete jako náhradníci.

Kde složíme hlavu

Zázemí tábořiště tvoří zděná budova s kuchyní, jídelnou/klubovnou a krbovými kamny, dále skautská umývárna s teplou sprchou. Tábor bez kadibudek, to by nebylo ono, takže ani u nás nechybí 😉 i když tyto jsou podle nás nadstandartní. Táborníci jsou ubytováni ve dvoulůžkových stanech s podsadou. Jeden z týdenních oddílů bude ubytován ve zděné budově ve společném pokoji (je nutný souhlas rodičů s ubytováním dětí opačného pohlaví).
Lesní tábořiště se nachází kousek od Stříbrné Skalice (mapa zde) na pozemku č. 591.

Co naše žaludky?

V plně vybavené kuchyni bude šéfkuchař čarovat pětkrát denně. A když by někoho přepadl „noční hlad“, naservírujeme mu druhou večeři. Jíme vždy společně, v čase k tomu určeném v Režimu dne. Aktuální jídelníček i Režim dne mají děti stále vyvěšený na táborové nástěnce.
Děti se u nás zapojují do zajištění chodu tábora, k čemuž patří i to, že podle svých možností pomáhají kuchaři a umývají po sobě nádobí.
Samozřejmostí je zajištění pití po celý den. Vždy servírujeme pitnou vodu a podle počasí střídáme čaj a vodu se sirupem.

Kdo jsou ti vedoucí?

Na děti se těší parta zkušených profíků i odrostlých táborníků. Hlavní vedoucí má elánu na rozdávání a zároveň přirozenou autoritu, zdravotník už vyndal stovky klíšťat (letos se nám to určitě vyhne 😉 ) a vedoucí jsou dospělí s duší věčného dítěte. Asistenti jsou hudebníci, sportovci a dříči celým tělem i duší 🙂

Jak se na tábor dostaneme?

Pěšky 🙂 Tedy, nejprve individuálně sem (parkování na louce), kde si táborníky i jejich zavazadla převezmou vedoucí. Pak už jen pusu, zamávat a jde se.