Lesní strážci 3: Tajný život stromů... je již minulostí

Lesní příměstský tábor = v přírodě

Ahoj, táborníci, strážci lesa,
co myslíte, mají stromy odvahu? A můžou mít také strach? Co dělají v noci? Potí se v léťě? Můžou zhubnout? Dokáží stromy přičarovat déšť? A umí mluvit?

 

Lesní strážci se bez lesa neobejdou, to je jasná věc 🙂 A les, to jsou stromy. Proto se letos na tyhle krásné rozmanité a mnohdy tajemné organizmy zaměříme víc, než kdy předtím.

 

Vyzkoušejte s námi příměstský tábor trochu jinak – bez města. Na dětech jsme za roky pořádání táborů vypozorovali velice silnou potřebu být lesními strážci, a nebo alespoň lesními obyvateli a staviteli 🙂 Budeme v pohybu, na čerstvém vzduchu, za zvuků lesa… a dětí, samozřejmě 🙂 Lesní příměstský tábor probíhá přímo na našem oblíbeném tábořišti u Stříbrné Skalice a v okolních lesích. Terén tu dobře známe a rádi do něj zavedeme i vaše potomky. Prostřednictvím celotáborové hry si užijí spoustu zábavy s parťáky, hrou se naučí něco nového o naší přírodě, sami rozdělají oheň a uvaří na něm, vyzkouší si, jaké to je na stanovém táboře...

 

Tábor se inspiruje lesní pedagogikou. Děti se přiměřenou měrou podílí na přípravě jídla. Tábor je vhodný také jako seznámení s tábořištěm pro zájemce o stanový tábor v r. 2021. Při nepříznivém počasí využijeme zázemí zděné budovy. Ze čtvrtka na pátek s námi děti vyzkouší, jak čarovný umí být noční les a přenocujeme ve stanech.

Termín: 3. - 7. 8. 2020
Doporučený věk: od 6 let
Cena: 2111 Kč a to sakum pikum
Kapacita: 16 lesních strážců

 
Přihláška
Poslední 1 volné místo.
 

Zázemí táborníkům poskytne skautské tábořiště ve Stříbrné Skalici (mapa zde), kde konáme mimo jiné i stanové tábory.

Cena zahrnuje náklady na program, zkušené vedoucí, obědy na místě, 2x denně svačinu, pitný režim.

Součástí programu je přenocování na tábořišti (ze čtvrtka na pátek).

Tábor probíhá od 8 do 17 hodin. Děti mohou ráno přijít mezi 7:30 až 8:00 a odpoledne mohou být vyzvednuty mezi 17:00 a 17:30. Předávání dětí proběhne vždy na křižovatce lesních cest (mapa zde), kam se dá snadno dojet autem a zaparkovat.

Pro bližší informace nebo individuální požadavky nás neváhejte kontaktovat. Jsme tu pro Vás.

Jak se budou Vaše děti na táboře stravovat?

  • Pitný režim - děti si nosí vlastní lahve, do kterých je možné si v místě konání tábora natočit vodu. K dispozici jsou pro zájemce sirupy. V den po přespání se vaří ke snídani čaj. Vedoucí dohlíží, aby měly všechny děti před odchodem ven dostatek tekutin.
  • O obědy se nám stará kuchařka a navíc se děti, stejně jako na stanovém táboře, přiměřenou mírou podílejí na přípravě oběda.
  • Svačiny se skládají z kusového pečiva, zeleniny, ovoce nebo jogurtu. Svačiny volíme tak, aby si je děti mohly snadno nosit ve svačinových boxech. Dále tak, aby nepodléhaly snadno zkáze (tedy ne šunky apod.) a aby se jejich přípravou neztrácel čas, který se může věnovat programu (tedy nerozkrajujeme rohlíky a nemažeme  je :-)).
  • První svačina je přibližně v deset hodin. Táborník by měl tedy na tábor přijít pořádně nasnídaný. Pokud má ráno problém snídani dojíst, tak mu ji vezměte sebou a třeba se mu to podaří zdlábnout po příchodu na tábor.
  • Nenabízíme dětem sladkosti. Motivovat a odměňovat umíme jinak. Výjimkou může být občas nanuk v parném dni nebo tatranka k celodennímu výletu. Pokud si však táborník přinese nějakou cukrovinku z domu, tak mu ji nebereme 🙂