Lesní strážci 4 – Záchrana lesního tajemství... již je minulostí

Lesní příměstský tábor = v přírodě

Lesní tajemství je v ohrožení! Uniklo totiž do říše lidí, a proto se hrdinové lesních večerníčků snaží tajemství lesa získat zpět do bezpečí. Každý den se hrdinové střídají, aby jejich les nezůstal příliš dlouho bez dozoru. Na své cestě zažijí různá dobrodružství, něco se od lidí i přiučí a lidé se přiučí něčemu od nich. A kdo že jsou ti hrdinové bránící lesní tajemství? No přeci nebojácný loupežník Rumcajs, spravedlivý hajný Robátko a jelen Větrník, mrštný Vydrýsek, mlsní Méďové a správná dvojka Křemílek s Vochomůrkou. Na dobrodružné cestě za spravedlností se naučíte vázat uzly, šifrovat zprávy, postavit vor, plést z proutí nebo vařit na ohni!
Podaří se hrdinům z pohádek ochránit tajemství lesa? To se, milé děti, dozvíte v létě! Těšíme se na vás.

Vyzkoušejte s námi příměstský tábor trochu jinak – bez města. Na dětech jsme za roky pořádání táborů vypozorovali velice silnou potřebu být lesními strážci, a nebo alespoň lesními obyvateli a staviteli 🙂 Budeme v pohybu, na čerstvém vzduchu, za zvuků lesa… a dětí, samozřejmě 🙂 Lesní příměstský tábor probíhá přímo na našem oblíbeném tábořišti u Stříbrné Skalice a v okolních lesích. Terén tu dobře známe a rádi do něj zavedeme i vaše potomky. Prostřednictvím celotáborové hry si užijí spoustu zábavy s parťáky, hrou se naučí něco nového o naší přírodě, sami rozdělají oheň a uvaří na něm, vyzkouší si, jaké to je na stanovém táboře...

 

Tábor se inspiruje lesní pedagogikou. Děti se přiměřenou měrou podílí na přípravě jídla. Tábor je vhodný také jako seznámení s tábořištěm pro zájemce o stanový tábor v r. 2021. Při nepříznivém počasí využijeme zázemí zděné budovy. Ze čtvrtka na pátek s námi děti vyzkouší, jak čarovný umí být noční les a přenocujeme ve stanech.

Termín: 9. - 13. 8. 2021
Doporučený věk: od 6 let
Cena: 2111 Kč a to sakum pikum
Kapacita: 16 lesních strážců

 
Přihláška
Máme plno. Přihlásit se můžete jako náhradníci.
 

Zázemí táborníkům poskytne skautské tábořiště ve Stříbrné Skalici (mapa zde), kde konáme mimo jiné i stanové tábory.

Cena zahrnuje náklady na program, zkušené vedoucí, obědy na místě, 2x denně svačinu, pitný režim.

Součástí programu je přenocování na tábořišti (ze čtvrtka na pátek).

Tábor probíhá od 8 do 17 hodin. Děti mohou ráno přijít mezi 7:30 až 8:00 a odpoledne mohou být vyzvednuty mezi 17:00 a 17:30. Předávání dětí proběhne vždy na křižovatce lesních cest (mapa zde), kam se dá snadno dojet autem a zaparkovat.

Pro bližší informace nebo individuální požadavky nás neváhejte kontaktovat. Jsme tu pro Vás.

Jak se budou Vaše děti na táboře stravovat?

  • Pitný režim - děti si nosí vlastní lahve, do kterých je možné si v místě konání tábora natočit vodu. K dispozici jsou pro zájemce sirupy. V den po přespání se vaří ke snídani čaj. Vedoucí dohlíží, aby měly všechny děti před odchodem ven dostatek tekutin.
  • O obědy se nám stará kuchařka a navíc se děti, stejně jako na stanovém táboře, přiměřenou mírou podílejí na přípravě oběda.
  • Svačiny se skládají z kusového pečiva, zeleniny, ovoce nebo jogurtu. Svačiny volíme tak, aby si je děti mohly snadno nosit ve svačinových boxech. Dále tak, aby nepodléhaly snadno zkáze (tedy ne šunky apod.) a aby se jejich přípravou neztrácel čas, který se může věnovat programu (tedy nerozkrajujeme rohlíky a nemažeme  je :-)).
  • První svačina je přibližně v deset hodin. Táborník by měl tedy na tábor přijít pořádně nasnídaný. Pokud má ráno problém snídani dojíst, tak mu ji vezměte sebou a třeba se mu to podaří zdlábnout po příchodu na tábor.
  • Nenabízíme dětem sladkosti. Motivovat a odměňovat umíme jinak. Výjimkou může být občas nanuk v parném dni nebo tatranka k celodennímu výletu. Pokud si však táborník přinese nějakou cukrovinku z domu, tak mu ji nebereme 🙂